
Mester in
Hosszú ciklusú tanulmányok, fizioterápia mester Vincent Pol University in Lublin, Poland

Bevezetés
Hosszú ciklusú mesterképzés, 5 éves nappali tagozatos képzés a tanulmányok szerves részét képező gyakorlati képzéssel és a PhD képzésre való beiratkozás lehetőségével.
A fizioterápia olyan orvosi szakma, amely egészségügyi szolgáltatásokat nyújt a test megfelelő működésének és mobilitásának helyreállítása és fenntartása érdekében. Sok helyen a fizikoterápiát kombinálják más egészségügyi szolgáltatásokkal, amelyek célja a betegségek megelőzése és kezelése.
A gyógytornász hivatásról szóló új törvény, a 2016. szeptember 26-i tudományos és felsőoktatási miniszter tanulmányi feltételekről szóló rendelet 17. § 1. pontja értelmében a fizioterápia csak hosszú ciklusú mesterképzésben, egyebek mellett. olyan programok, mint: Orvostudomány, Orvostudomány és Fogászat, Laboratóriumi orvoslás, Gyógyszerészet, Állatorvoslás, Jog és Kánonjog .
Azok a hallgatók, akik fizioterapeutaként kívánnak dolgozni Lengyelországban, és 2017. október 1. után kezdik meg 5 éves hosszú ciklusú fizioterápiás mesterképzésüket, a diploma megszerzése után kötelesek 6 hónapos gyakorlati képzést végezni, letenni a gyógytornász országos szakvizsgát, és regisztrálni magukat az Országos Fizioterápiás Jegyzék.
Az 5 éves nappali tagozatos MSc képzési programunkat az EU egészségügyi szolgáltatásainak legújabb változásaira, valamint a Fizikai Terápiás Világszövetség (WCPT) oktatási szabványaira és irányelveire való tekintettel fejlesztettük ki. A program olyan órákat és előadásokat foglal magában, amelyeket tapasztalt és magasan képzett oktatók tartanak, beleértve a vezető fizioterapeutákat és más egészségügyi szakembereket. A hallgatók elméleti tantermi tanuláson és gyakorlati klinikai alapú képzésen is részt vesznek. Elsajátítják a manuálterápia legkorszerűbb formáinak (pl. Kinesiotaping) és a fiatalító és wellness terápia (pl. sportmasszázs, sporttáplálkozás, relaxációs technikák) ismereteit.
A fizioterápiás MSc felkészíti a hallgatókat a beteg és fogyatékkal élő betegek önálló munkára, fizikai módszereket alkalmazva megelőző és gyógyító célokra. A hallgatók elsajátítják az orvosi rehabilitációs folyamatok tervezésének és hatékonyságának ellenőrzésének képességeit. Ezen képességek elsajátítása a fizioterápiában, az idegfejlődési technikákban (PNF, neuromobilizáció), a fizikogyógyászatban, valamint a funkcionális diagnosztikában és rehabilitációs programozásban alkalmazott speciális módszereken belüli kiterjedt elméleti és gyakorlati óráknak köszönhetően lehetséges. A végzettek tudományos kutatóintézetekben, állami közigazgatási és önkormányzati központokban való munkavégzésre készülnek, és jogot szereznek fizioterápiás és PhD-képzési szakra jelentkezni. A kötelező tanulmányi programon kívül a hallgatóknak lehetőségük van önkéntes kiegészítő okleveles képzésekre is.
ELHELYEZÉS
A program a kurzus során integrált klinikai gyakorlatokat tartalmaz. Lehetőség van gyakorlati képzésre magasan képzett gyógytornászok felügyelete mellett számos helyi, országos és nemzetközi klinikai intézményben. 2010-ben VPU megalapította az Akadémiai Fizioterápiás Központot, egy modern, felbecsülhetetlen tapasztalattal büszkélkedő klinikát, amelyet nemcsak fizioterápiás hallgatóink, hanem Lublin polgárai is használhatnak. A központ a legújabb felszereléssel rendelkezik a teljes test diagnosztikájához és rehabilitációjához, és szerződést kötött a lengyel nemzeti egészségügyi rendszerrel. A leendő gyógytornászok által látogatott gyakorlatokon szerzett felbecsülhetetlen értékű tapasztalatnak köszönhetően a hallgatók klinikai gyakorlatukat és tudományos kutatásokat is végeznek.
Kérjük, vegye figyelembe
A FIZIOTERÁPIA szak 2017. októberi jelentkezése lehetővé teszi a mester fokozat megszerzését 5 éves hosszú ciklusú tanulmányok során, míg a fizioterápiás alapképzést végzettek számára a VPU kínálja az utolsó lehetőséget a mester fokozat megszerzésére – 2 éves oktatás.
Képtár
Karrierlehetőségek
KARRIER
A fizioterapeuták a betegek egyre változatosabb körét kezelik. Kórházi keretek között foglalkozhatnak idősek egészségügyi ellátásával, mentálhigiénés, neurológiai, ortopédiai, gyermekgyógyászati, palliatív, alap- és légúti ellátással. Egyes gyógytornászok úgy döntenek, hogy a magánszektorban vagy alternatív környezetben dolgoznak, például rehabilitációs központokban, idősek otthonában, mozgássérült gyermekek iskoláiban, oktatási központokban, gyógyfürdő- és wellnesslétesítményekben, fitneszklubokban, egészségügyi és szépségklinikákban.