
MSc in
Mester a genetikában és a molekuláris biotudományokban University of Helsinki

Bevezetés
Hogyan rendeződnek az élet építőkövei?
Hogyan szabályozzák a gének a sejtek, szövetek és szervezetek fejlődését és működését ? Hogyan működnek és kommunikálnak egymással a molekulák, sejtek és szövetek, és hogyan vizsgálják a funkcióikat? Ezeknek a kérdéseknek a tanulmányozása kulcsfontosságú a molekuláris és sejtes mechanizmusok megértéséhez, amelyek megzavarása hozzájárulhat a különböző betegségek kialakulásához és progressziójához.
Ezek is kulcskérdések, amelyeket a Genetika és a Molekuláris Biosciences mesterképzésben tanulmányoztak. Tudást és készségeket szerezhet a modern genetikában és a molekuláris biotudományokban. Szakterülete a biokémia és a szerkezeti biológia, a sejt- és fejlődésbiológia, a genetika és a genomika vagy a molekuláris analitikai egészségtudományok .
Tanul
A program tudományos alapkutatásokon alapul, és szorosan integrálva van a University of Helsinki -on végzett kísérleti kutatásokkal.
Belépők
Tanterv
Szerkezet, tartalom és tanulmányi pályák
A Genetika és Molekuláris Biotudományok mesterprogramja tudományos alapkutatásokon alapul. A program során ismereteket és készségeket sajátíthat el a modern genetika és molekuláris biotudományok területén, amelyeket a választott szakterületen elmélyít.
A hallgatók 120 kredit (kr; ECTS) értékű modulokat vállalnak tanulmányi pályájuk és személyes tanulmányi tervük szerint. A mesterképzés a következőkből áll:
- A program közös tanulmányai 15-20 kr
- Pályaspecifikus tanulmányok: Kötelező és szabadon választható tárgyak 80 kr
- 30 kr terjedelmű mesterdolgozat
- Szabadon választott tanulmányok 15-25 kr
A program tananyaga elvileg 12 hónap alatt 90 KR teljesítését teszi lehetővé (nappali tagozatos tanulás és tanulmányi lehetőségek kihasználása a nyári hónapokban, ide nem értve a Mesterdolgozat kutatási projektet). A Program 2 éven belüli elvégzése azonban javasolt, mivel ez nagyobb rugalmasságot biztosít a választható tanulmányok terén.
A személyes tanulmányi tervbenkarriertervezés vagy tanórán kívüli tevékenységek is szerepelhetnek. A biológiatanári képesítést megszerző hallgatók diplomájában 60 kredit pedagógiai tanulmányok szerepelnek (csak finn vagy svéd anyanyelvű hallgatókra vonatkozik).
Saját érdeklődési köre alapján négy tanulmányi pálya közül választva szakosodik:
- Biokémia és szerkezetbiológia
- Genetika és genomika
- Sejt- és fejlődésbiológia
- Molekuláris és analitikai egészségügyi biotudományok
Tanfolyamok és oktatás
A program szorosan integrálódik a University of Helsinki -ban végzett kísérleti kutatásokkal genetika, genomika, biokémia, szerkezetbiológia, valamint sejt- és fejlődésbiológia területén. A tanegységek kombinálásával széleskörű ismereteket szerezhet a biológiai jelenségekről és az egészségre ható molekulákról, beleértve azok kölcsönhatásait és funkcióit a sejtek, szövetek és szervezetek szintjén.
A kurzusok sokféle munkamódszert tartalmaznak: szemináriumok, előadások, laboratóriumi munka, szóbeli és írásbeli előadások, kiscsoportos projektmunka, önálló tanulmányok és a hallgatók által alkotott tanulókörök. Az oktatás digitális tanulási környezeteket használ.
Ezek a sokrétű tanítási módszerek aktív részvételt igényelnek Öntől. Fejlesztik az új információk keresésének, strukturálásának és bemutatásának, valamint a következtetések levonásának képességét. A laboratóriumi gyakorlatok során megismerheti a kutatás alapelveit és módszereit, valamint a kutatócsoportokban végzett gyakorlati munkákat és a diplomamunka megírásakor.
Az akadémiai kiválóságon kívül általános szakmai készségekre tesz szert, mint például tényfeltárás, problémamegoldás, kommunikáció, projektmenedzsment és csapatmunka. Mind a doktori program posztgraduális tanulmányaihoz, mind a szakértői pozíciókhoz közvetlenül a mesterképzés megszerzése után szerez kompetenciát.
Mesterdolgozat
Minden hallgató magiszteri dolgozatot (30 kr) vállal. Megtudhatja, hogyan halad egy kutatási projekt, a munka tervezésétől és a megfelelő módszerek kiválasztásától a kísérletek elvégzéséig és az eredmények elemzéséig.
A szakdolgozat jellemzően az Egyetem egyik kutatócsoportjában, tapasztalt kutató felügyelete mellett végzett kísérleti kutatási projekten alapul. Szakdolgozatát úgy fogja megírni, mintha tudományos publikáció lenne, kritikusan írja le, mérlegeli és megvitatja eredményeit a témával kapcsolatos korábbi szakirodalom tükrében.
Az írásbeli szakdolgozatban bizonyítania kell, hogy képes a tudományos gondolkodásra, elsajátítja a releváns kutatási módszereket, és alaposan ismeri a szakdolgozat témáját. A Szakdolgozat elkészítése azt mutatja, hogy rendelkezik a projektmenedzsmentben és az írásbeli tudományos kommunikációban szükséges készségekkel.
A mesterszemináriumsorán támogatást kap a szakdolgozat folyamatának minden szakaszában és azon túl is, beleértve az adatgyűjtést, a kommunikációs készségeket, a társak közötti interakciót és támogatást, a hálózatépítést és a karrierlehetőségeket.
A biológia tanári szakon tanuló hallgatók Mestermunkája a biológiatanítás pedagógiai vagy didaktikai kérdéseivel foglalkozhat (csak finn vagy svéd anyanyelvű hallgatókra vonatkozik).
Diákok és diákélet
Finnországban kivételesen gazdag és sokszínű a diákélet és különösen a diákszervezeti kultúra. A University of Helsinki diákközössége is nagyon aktív. Több mint 250 diákszervezet működik a(z) University of Helsinki (HYY) diákszövetségén belül, az oktatói és tantárgyi szervezetektől a politikai és társadalmi szervezetekig, valamint a kórusoktól és zenekaroktól a sport- és játékklubokig. Tevékenységük között szerepel évfordulós ünnepségek, tudományos vacsorák, kulturális rendezvények, összejövetelek és kirándulások.
Diákként és a Diákszövetség (HYY) tagjakéntszámos kedvezményre és szolgáltatásra jogosult. Például megfizethető diáklakás, alapvető egészségügyi szolgáltatások, sportolási lehetőségek és diákáras étkezés. Számos kedvezményt is kaphat, például a tömegközlekedési díjakból országszerte.
Képtár
A program eredménye
Miért a genetika és a molekuláris biotudományok?
A genetika és molekuláris biotudományok mesterképzésének befejezése után:
- mélyreható ismeretekkel rendelkezik a genetikáról és a molekuláris biotudományokról, valamint az ezekben alkalmazott kísérleti módszerekről.
- megérti a gének és biomolekulák jellemzőit és funkcióit sejt-, szövet- és szervezeti szinten.
- képes legyen a tudományos ismereteket kritikusan elemezni és kommunikálni a különböző közönségekkel.
- képesek legyenek új tudományos információkat előállítani a gének, biomolekulák és sejtek tulajdonságairól kísérleti vizsgálatok segítségével.
- képes legyen kihasználni a meglévő kutatási adatokat és biológiai adatbázisokat.
- elsajátították a helyes tudományos gyakorlatot és a megfelelő cselekvéshez szükséges know-how-t.
- képes önálló projektmenedzsmentre és problémamegoldásra, valamint saját szaktudásának fenntartására és fejlesztésére.
- képes multidiszciplináris és multikulturális közösségekben dolgozni.
Az MSc fokozat lehetővé teszi, hogy alap- és alkalmazott kutatásban dolgozzon, és szakértőként járjon el a közigazgatásban, a magánszektorban és a biotechnológiai vállalatokban. Ez lehetővé teszi a posztgraduális/doktori tanulmányok felvételét is.
Karrierlehetőségek
Karrier
A genetika és molekuláris biotudományok mesterképzésének elvégzése után jól felkészült lesz arra, hogy folytassa a posztgraduális tanulmányait vagy továbblépjen a karrier felé, például szakértőként a közigazgatásban vagy a biotechnológiai vállalatoknál. Az Ön által választott szakirány és fakultatív kurzusok lehetővé teszik, hogy készségeit abba az irányba állítsa be, amelyet a jövőbeni karrierje során szeretne követni.