
Bachelor in
Paraméteres alapképzés, Lappeenranta LAB University of Applied Sciences

Bevezetés
Mentősként segít a traumában szenvedő betegeknek vagy a hirtelen megbetegedett és sürgős ellátásra szoruló embereknek mind a kórházban, mind azon kívül. Felismeri és előre látja azokat a helyzeteket, amelyek veszélyeztetik a beteg életét, és tudja, hogyan kell eljárni, ahogy a helyzet megköveteli. A riasztási feladatok mellett munkája magában foglalja a nem sürgős ellátást: a betegek megvizsgálását, a helyzetek feltérképezését és a nyomon követés tervezését. Meghozza az ápolói döntéseket, és képes lesz vezetni egy csapatot is.
A mentős munkája stresszkezelési készségeket, jó interakciós készségeket és fizikai erőnlétet igényel. A munkahelyen képesnek kell lennie arra, hogy gyors, független döntéseket hozzon a kutatott információk és a gondozási utasítások alapján. Sok mentős dolgozik a mentőkben, de munkát találhat például egy kórház sürgősségi helyiségében vagy intenzív osztályán is.
A LAB University of Applied Sciences végzett mentőorvosi tanulmányok elméletben és a gyakorlatban egyaránt megfelelnek a mentős kompetencia követelményeinek. A vizsgálatok több mint egyharmada valós ápolói környezetben és például szimulációs gyakorlatokon zajlik. A klinikai képzés hiteles egészségügyi környezetben a tanulmányok szerves része.
Tanulmányai során megismerheti az ápolás technikai újdonságait, például az ápolási robotikát és az intelligens öngondoskodási alkalmazásokat, és megtanulja, hogyan lehet ezeket felhasználni, hogy a lehető legjobban segíthessék ügyfeleit és betegeit.
A Paramedic Nursing (RN) diploma program széles körű lehetőségeket nyit meg a mentőként vagy bejegyzett nővérként történő munkavégzés céljából Finnországban és az Európai Unió más területein.
célok
A LAB University of Applied Sciences hivatásos mentősöket oktat, akik a sürgősségi ellátásban szakértők, mind mentős, mind ápolói készségekkel. A paramedicinális tanulmányok személyes tanulmányi terven alapulnak, amely lehetővé teszi a hallgatók számára, hogy saját karrierjüket építsék ki. Modern egészségügyi laboratóriumaink és szimulációs környezetünk lehetővé teszi készségek, ismeretek és döntéshozatali képességek fejlesztését előadókkal, szakértőkkel és multikulturális hallgatótársainkkal együtt. Rugalmas e-learning lehetőségeket is alkalmaznak.
Eközben a tanulmányok elméleti és gyakorlati képzést tartalmaznak. Az oktatás gyakorlati része az egészségügy változó és multidiszciplináris területein zajlik.
A szak célja, hogy a hallgatókat regisztrált ápolóvá (RN) és mentőssé váljanak. A programot végzettek segíthetnek a hirtelen megbetegedett és sürgős ellátásra szoruló betegeken, akár a kórházban, akár azon kívül. A tanulmányok során a hallgatók megtanulják, hogyan lehet felismerni és előre látni azokat a helyzeteket, amelyek veszélyeztetik a beteg életét, és tudják, hogyan kell eljárni a helyzet által megkövetelt módon. Nem sürgős elsősegélynyújtási feladatokkal a mentők képesek felmérni a beteg szolgáltatásra és gondozásra vonatkozó igényét, megtervezhetik a nyomon követést és megfelelő ellátásra irányíthatják a beteget.
A mentősnek képesnek kell lennie arra, hogy önállóan dolgozzon, és a multi-profi csapat részeként is. A feladatokat fel kell készíteni arra, hogy önálló döntéseket hozzanak a kutatott információk és az ellátási irányelvek alapján. Mentőként csoportvezetőként is dolgozhat. A munka megköveteli a nyomástűrést, valamint a következetes cselekvési készséget nehéz és váratlan helyzetekben is. Ezenkívül jó fizikai és szellemi munkaképességre van szükség a munkahelyen.
A különböző partnerekkel való jó kapcsolattartás az egyetemen belül és kívül egyaránt szerves részét képezi programunknak. A mentős program lehetőséget kínál a világ minden tájáról érkező emberekkel való találkozásra, a különböző kultúrák megismerésére és tanulásra, hogy kompetens nővér legyen. Minden hallgatót arra ösztönöznek, hogy vegyen részt csereprogramokban interkulturális kompetenciáinak elmélyítése érdekében.
Tanulmányi tartalom
Bachelor Degree program, Paramedic 240 ECTS és négy évig tart. A program fel van osztva közös alapkompetenciákra és kiegészítő kompetenciákra. A kurzus modulok 10-25 ECTS között mozognak.
A kiegészítő kompetenciák állhatnak a saját szakterületének tanulmányaiból, multidiszciplináris útvonal-tanulmányokból vagy a szakmai növekedést támogató egyéb készségekből. Az ápolói tanulmányok első oktatási modulja a jólét tényezői, amelyeket egy csapatalapú tanulási módszer alkalmazásával valósítanak meg.
Az alapvető kompetencia-tanulmányok felkészítik Önt egy sor szakmai szerepre. A kiegészítő kompetencia-tanulmányok olyan tanulmányi területeket tartalmaznak, amelyek fejlesztik és elősegítik a kiválasztott szakterületeket. Ezek a kompetenciák alkotják szakmai profilját.
A tanulmányok szerkezete
- Alap kompetencia 15 ECTS
- Szakmai alap kompetenciák 100 ECTS
- Kiegészítő kompetenciák 35 ECTS
- Klinikai képzés 75 ECTS
- Szakdolgozat 15 ECTS
Képesítés
A megszerzett képesítés alapképzés (alapképzés). A hallgatók képesítéssel lesznek segédmunkásként (finn Ensihoitaja AMK) és regisztrált nővérként (RN) (finn sairaanhoitaja AMK finnül) dolgozni. A képesítés megfelel az Európai Unió irányelveinek követelményeinek, ami érdekes külföldi karrierlehetőségeket is jelent. Mind a mentős, mind a bejegyzett nővér szabályozott szakmákat felügyel a Nemzeti Jóléti és Egészségügyi Felügyeleti Hatóság (Valvira).
További információ az oktatás nyelvéről
Az elméleti tanulmányok angol nyelven zajlanak. A klinikai képzésben finn és angol nyelveket használnak.
Tézis
Az alapképzési program tartalmaz egy 15 ECTS szakdolgozatot. Ez lehet egy kutatás-alapú projekt vagy egy úgynevezett funkcionális tézis-projekt. A szakdolgozat célja szakmai szaktudásának és ismereteinek bővítése és elmélyítése, valamint az Ön szakterületén a fejlesztési feladatok ellátásához szükséges szakértelem biztosítása. A szakdolgozat javítja az információkeresés és a problémamegoldás képességeit.
A dolgozat lebonyolítható külső szervezet megbízásából vagy fejlesztési projekt részeként. A szakdolgozat kivitelezhető külön-külön, párban vagy csoportosan, írásos beszámolóval együtt. A dolgozat a legjobb esetben a jövőbeni pályafutás Pathway szolgálhat.
Nemzetközivé
Kiváló lehetőségeket kínálunk értékes nemzetközi szakértelem és nyelvtudás megszerzésére a jövőbeni karrierje során. A jövőbeni munkahelyek és pozíciók multikulturális készségeket, nyelvtudást és nemzetközi megértést igényelnek. A tanulás nemzetközi, multikulturális környezetben zajlik. Diplomás hallgatóink a világ minden tájáról érkeznek.
Nemzetközi!
Tanulmányainak egy részét befejezheti partnerintézményeinkben a világ különböző országaiban, vagy gyakorlati képzést végezhet külföldön. Minden évben nagyszámú hallgatót fogadunk különböző országokból, így a program valóban nemzetközi.
Együttműködés más felekkel
Tanulmányai szorosan kapcsolódnak a szakmai élet kialakításához, a vállalkozásokkal és a munkaközösségekkel együtt. A multidiszciplináris munka és a magánélet közötti projektek és a különböző tanulási környezetek, például a hallgatói szövetkezetek megerősítik kapcsolatait a hiteles munka és a munka interakcióival a program során.
Kutatási fókusz
A LAB University of Applied Sciences célunk a munka életének és munkamódszereinek megújítása. Partnereinkkel együtt teszteljük az új innovációkat és a cselekvés módjait.
Kiemelt területeink a fenntarthatóság, a tervezés, az innovációk és az egészség.
Karrierlehetőségek
Leggyakrabban a mentősök ellátási szintű mentőként dolgoznak a mentőkben. Dolgozhat különböző ápolói és sürgősségi ellátási szakembereknél is, amelyekhez alapvető vagy speciális készségek szükségesek.
A mentősök az alapellátásban, a szakápolásban, a járóbeteg-sürgősségi ellátásban, a szociális ellátásban, valamint a magán- és harmadik szektorban dolgozhatnak Finnországban és külföldön egyaránt. A mentősök magánként dolgozhatnak munkavállalóként vagy vállalkozóként is, például a mentőknél.
Az Egészségügyi Bachelor (Paramedic) hallgatói a Bachelor of Science (Nursing) szakot is kapják, amely kibővíti a hallgatók karrierlehetőségeit a különböző ápolói pozíciókban.
Posztgraduális tanulmányi lehetőségek
Az alapképzés megszerzése és a kétéves szakmai munkatapasztalat megszerzése után jogosult az Alkalmazott Tudományok Egyetemének (UAS) mesterképzésére jelentkezni. Ön is jogosult pályázni az egyetemek által kínált mesterképzési programokra.
Tanterv
Tanulmányi tartalom
A Mentős Bachelor's Degree program 240 ECTS értékű, és négy évig tart. A program közös alapkompetenciákra és kiegészítő kompetenciákra oszlik. A kurzus moduljai 10 és 25 ECTS között mozognak.
A kiegészítő kompetenciák a saját szakterületen végzett tanulmányokból, multidiszciplináris útvonaltanulmányokból vagy egyéb szakmai fejlődést támogató készségekből állhatnak. Az ápolóképzés első oktatási modulja a jóllét tényezői, melyeket team-alapú tanulási módszerrel valósítunk meg.
Az alapkompetencia-tanulmányok számos szakmai szerep betöltésére felkészítenek. A kiegészítő kompetencia tanulmányok olyan tanulmányi területeket foglalnak magukban, amelyek fejlesztik és előmozdítják az Ön választott szakterületét. Ezek a kompetenciák alkotják az Ön szakmai profilját.
A tanulmányok szerkezete
- Alapkompetencia 15 ECTS
- Szakmai alapkompetenciák 100 ECTS
- Kiegészítő kompetenciák 35 ECTS
- Klinikai képzés 75 ECTS
- Szakdolgozat 15 ECTS
Képesítés
A megszerzett képesítés alapképzés (bachelor's diploma). A hallgatók mentőápolóként (finnül Ensihoitaja AMK) és bejegyzett ápolóként (RN) (finnül sairaanhoitaja AMK) képesítést kapnak. A végzettség megfelel az Európai Uniós irányelvek követelményeinek, ami egyben érdekes külföldi karrierlehetőségeket is jelent. Mind a mentős, mind a bejegyzett ápolónő szabályozott szakmákkal rendelkezik, amelyeket a Nemzeti Népjóléti és Egészségügyi Felügyelet (Valvira) felügyel.
További információ az oktatás nyelvéről
Az elméleti tanulmányok angol nyelven zajlanak. A klinikai képzésben finn és angol nyelveket használnak.
Tézis
Az alapképzési program egy 15 ECTS szakdolgozatot tartalmaz. Ez lehet kutatási alapú projekt vagy úgynevezett funkcionális tézisprojekt. A szakdolgozat célja szakmai ismereteinek és ismereteinek bővítése, elmélyítése, valamint a szakterületén végzett fejlesztési feladatok ellátásához szükséges szakértelem biztosítása. A szakdolgozat fejleszti az információkeresési és problémamegoldó készségeket.
A dolgozat lebonyolítható külső szervezet megbízásából vagy fejlesztési projekt részeként. A szakdolgozat kivitelezhető külön-külön, párban vagy csoportosan, írásos beszámolóval együtt. A dolgozat a legjobb esetben a jövőbeni pályafutás Pathway szolgálhat.
Nemzetközivé
Kiváló lehetőséget kínálunk arra, hogy értékes nemzetközi szakértelmet és nyelvtudást szerezzen jövőbeli karrierje érdekében. A jövőbeni munkahelyek és pozíciók multikulturális készségeket, nyelvtudást és nemzetközi megértést igényelnek. A tanulás nemzetközi, multikulturális környezetben zajlik. Diplomás hallgatóink a világ minden tájáról érkeznek.
Lépj nemzetközivé!
Tanulmányainak egy részét befejezheti partnerintézményeinkben a világ különböző országaiban, vagy gyakorlati képzést végezhet külföldön. Minden évben nagyszámú hallgatót fogadunk különböző országokból, így a program valóban nemzetközi.
Együttműködés más felekkel
Tanulmányai szorosan kapcsolódni fognak a munkahelyi gyakorlatok fejlesztéséhez, a vállalkozásokkal és a munkaközösségekkel együtt. A multidiszciplináris munkával kapcsolatos projektek és a különböző tanulási környezetek, mint például a diákszövetkezetek, megerősítik kapcsolatait a munka és a magánélet hiteles interakcióival a program során.
Kutatási fókusz
A LAB University of Applied Sciences célunk a munka életének és munkamódszereinek megújítása. Partnereinkkel együtt teszteljük az új innovációkat és a cselekvés módjait.
Kiemelt területeink a fenntarthatóság, a tervezés, az innovációk és az egészség.
Posztgraduális tanulmányi lehetőségek
Alapképzés megszerzése és két év szakmai gyakorlat megszerzése után jelentkezhet az Alkalmazott Tudományok Egyeteme (UAS) mesterképzési szakára. Ön is jogosult jelentkezni az egyetemek által kínált mesterképzési programokra.
A program eredménye
célok
A LAB University of Applied Sciences professzionális mentősöket képez, akik a sürgősségi ellátás szakértői, mind a mentős, mind az ápolói készségekkel. A mentős tanulmányok személyes tanulmányi tervre épülnek, amely lehetővé teszi a hallgatók számára, hogy saját karrierjüket építsék ki. Modern egészségügyi laborjaink és szimulációs környezetünk lehetővé teszi készségek, ismeretek és döntési képességek fejlesztését oktatókkal, szakértőkkel és multikulturális hallgatótársakkal együtt. Rugalmas e-learning lehetőségeket is alkalmaznak.
Eközben a tanulmányok elméleti és gyakorlati képzést is tartalmaznak. Az oktatás gyakorlati része az egészségügy változatos és multidiszciplináris területein zajlik.
A szak célja, hogy a hallgatókat regisztrált ápolóvá (RN) és mentőssé váljanak. A programot végzettek segíthetnek a hirtelen megbetegedett és sürgős ellátásra szoruló betegeken, akár a kórházban, akár azon kívül. A tanulmányok során a hallgatók megtanulják, hogyan lehet felismerni és előre látni azokat a helyzeteket, amelyek veszélyeztetik a beteg életét, és tudják, hogyan kell eljárni a helyzet által megkövetelt módon. Nem sürgős elsősegélynyújtási feladatokkal a mentők képesek felmérni a beteg szolgáltatásra és gondozásra vonatkozó igényét, megtervezhetik a nyomon követést és megfelelő ellátásra irányíthatják a beteget.
A mentősnek képesnek kell lennie arra, hogy önállóan dolgozzon, és a multi-profi csapat részeként is. A feladatokat fel kell készíteni arra, hogy önálló döntéseket hozzanak a kutatott információk és az ellátási irányelvek alapján. Mentőként csoportvezetőként is dolgozhat. A munka megköveteli a nyomástűrést, valamint a következetes cselekvési készséget nehéz és váratlan helyzetekben is. Ezenkívül jó fizikai és szellemi munkaképességre van szükség a munkahelyen.
Programunk szerves részét képezik a jó kapcsolatok a különböző partnerekkel az egyetemen belül és kívül egyaránt. A mentős program lehetőséget kínál arra, hogy találkozzon emberekkel a világ minden tájáról, megismerje a különböző kultúrákat, és tanuljon hozzáértő ápolóvá. Minden diákot arra ösztönöznek, hogy vegyen részt csereprogramokban, hogy elmélyítse interkulturális kompetenciáját.
Karrierlehetőségek
Leggyakrabban a mentősök ellátási szintű mentőként dolgoznak a mentőkben. Dolgozhat különböző ápolói és sürgősségi ellátási szakembereknél is, amelyekhez alapvető vagy speciális készségek szükségesek.
A mentősök az alapellátásban, a szakápolásban, a járóbeteg-sürgősségi ellátásban, a szociális ellátásban, valamint a magán- és harmadik szektorban dolgozhatnak Finnországban és külföldön egyaránt. A mentősök magánként dolgozhatnak munkavállalóként vagy vállalkozóként is, például a mentőknél.
A Bachelor of Health Care, Paramedic hallgatói szintén megkapják a Bachelor of Science (ápolónő) fokozatot, amely bővíti a hallgatók karrierlehetőségeit a különböző ápolói pozíciókra.