
Posztgraduális tanúsítvány 1 - Bevezetés a trópusi orvoslásba és a nemzetközi egészségügy kihívásaiba
Antwerp, Belgium
IDŐTARTAM
4 Months
NYELVEK
Angol
PACE
Teljes idő
JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ
01 Jul 2025
LEGKORÁBBI KEZDÉSI DÁTUM
01 Sep 2025
TANDÍJ
EUR 2020 *
TANULMÁNYI FORMÁTUM
Összekevert
* EGT / 6,100 EUR - EGT-n kívüliek
Bevezetés
Ez a posztgraduális tanúsítványprogram két kurzusból áll:
- Bevezetés a trópusi orvoslásba
- Kihívások a nemzetközi egészségügyben
KINEK?
Ön ápolónő/szülésznő vagy más egészségügyi szakember? Szeretne ismereteket szerezni vagy felfrissíteni a trópusi régiókra jellemző betegségekkel és egészségügyi problémákkal kapcsolatban, illetve a veszélyeztetettséggel kapcsolatos összefüggésekkel kapcsolatban? Szeretné szélesíteni látókörét az egészségügyben? Szeretne jobban felkészülni arra, hogy vészhelyzetekben vagy világszerte kiszolgáltatott helyzetben lévő emberekkel dolgozhasson? Szeretne karriert befutni a nemzetközi egészségügyben helyi, nemzeti és nemzetközi szervezeteknél? Akkor ez a posztgraduális tanúsítványprogram Önnek szól.
Bevezetés a trópusi orvostudományba (INTROMED):
MICSODA?
Ez a rövid kurzus alapvető klinikai és orvosbiológiai ismereteket nyújt a (szub)trópusi környezetben és a veszélyeztetett életszakaszokban (például gyermekkorban vagy terhességben), illetve más veszélyeztetett környezetben (például járványok vagy migráció) előforduló betegségekről és egészségügyi problémákról. Ez a kurzus bevezetés olyan egészségügyi szakemberek számára, akik nem érintkeznek ezekkel a körülményekkel, vagy nincs előzetes képzésük.
HOGYAN?
Ez a tanfolyam egyesíti az ITM szakértelmét a trópusi betegségek és egészségügyi problémák által érintett különböző országokban. A tartalom tudományos tanulmányokon alapul, és saját tapasztalatokkal és újításokkal gazdagodik.
A 4 hetes tanfolyamot "vegyes" formában kínáljuk, interaktív online önképző tananyaggal, és valós idejű szemináriumokkal (szemtől szemben vagy online, hibrid formában, hetente egyszer, péntek reggel). Ez Önnek, mint dolgozó diáknak is megfelelhet, azzal a feltétellel, hogy hetente egy délelőtt szabaddá válik a valós idejű szemináriumokra.
Az INTROMED szeptemberben angol nyelven, március-áprilisban pedig francia nyelven kerül megrendezésre.
Nemzetközi egészségügyi kihívások (CIH):
MIÉRT?
A közelmúltban kitört betegségek, mint például az Ebola-vírus és a COVID-19 világjárvány, valamint az éghajlati válságok miatti humanitárius vészhelyzetek arra ösztönözték az egészségügyi szereplőket világszerte, hogy ismerjék fel a jobb válsághelyzetekre való felkészültség és a vészhelyzetekre való reagálás szükségességét. A demográfiai változások miatt az országoknak szembe kell nézniük a nem fertőző betegségek számának növekedésével, miközben a fertőző betegségek megelőzése és ellenőrzése továbbra is komoly kihívást jelent. A politikai döntéshozóknak és a kormányoknak biztosítaniuk kell a jó minőségű ellátáshoz való egyetemes hozzáférést mindenki számára, miközben különös figyelmet kell fordítaniuk a kiszolgáltatott helyzetben lévőkre.
Egyes dichotómiák, mint például a helyi kontra globális, trópusi kontra nem trópusi, fertőző kontra nem fertőző, importált kontra hazai veszítenek jelentőségükből. A nemzetközi egészségügynek mindezeket a szempontokat/dimenziókat magában kell foglalnia.
Ezek a kihívások a kontextushoz igazodó és multidiszciplináris válaszokat igényelnek. Az alap- és végrehajtási kutatásokból származó bizonyítékok fontosak lesznek a döntéshozók és az egészségügyi dolgozók számára világszerte.
MICSODA?
A "Nemzetközi egészségügyi kihívások" című kurzus révén Ön jól megértheti a globális egészségügyi kihívások összetett képét, különös tekintettel a hátrányos helyzetű, kiszolgáltatott helyzetekre. Különböző helyszínekről származó esettanulmányokon keresztül elemezni fogja az egészség társadalmi, antropológiai, politikai, gazdasági és ökológiai meghatározó tényezőit, és az egészségügyi problémákat különböző nézőpontokból, többek között a betegségellenőrzés, az egészségügyi szolgáltatások szervezése és az egészségügyi politikák szempontjából fogja vizsgálni. Megérti az egészségügyi kihívások összetettségét, és megtanulja, hogyan kell egészségügyi beavatkozásokat kidolgozni, végrehajtani és értékelni, valamint kommunikációs stratégiákat megfogalmazni. A kurzus mind az elméleti, mind a gyakorlati eszköztárat biztosítja Önnek, amelyre karrierje előrehaladásához szüksége van.
HOGYAN?
A 12 hetes kurzus az ITM campusán zajlik. Tanulni fogsz egy multidiszciplináris oktatócsoport tudományos szakértelméből és tereptapasztalatából, valamint a más tudományágakból (például orvosok, szociológusok, gyógyszerészek vagy orvosbiológusok) és különböző kontinensekről származó hallgatótársak sokszínű csoportjával való együttműködésből.
A "Kihívások a nemzetközi egészségügyben" című konferenciát ősszel (október-december) angol nyelven, tavasszal (április-június) pedig francia nyelven szervezik.
Tanítás & Tanulási módszerek
Az INTROMED egy 4 hetes vegyes tanfolyam , amelynek középpontjában a online, önálló tempójú tanulás áll, de az előadók rendelkezésre állnak a résztvevők felkészítésére és irányítására. A szinkron kapcsolatfelvételi órák heti egy délelőttre korlátozódnak (péntek délelőtt), lehetőleg az egyetemen, de az online részvétel is lehetséges.
A CIH egy 12 hetes, szemtől-szembe kurzus a oldalon. Együttműködő, cselekvésorientált tanulási megközelítést alkalmazunk, beleértve esettanulmányokat és vitákat. bőséges idő áll rendelkezésre az önálló tanulásra, valamint a hallgatótársakkal való kidolgozásra, reflexióra és eszmecserére.
Értékelési eljárások
A INTROMED kurzus tartalma egyéni vizsgával kerül értékelésre.
A CIH minden egyes kurzuselemét értékelik, és különböző értékelési módszereket alkalmaznak, beleértve az egyéni és csoportos feladatokat is.
Az egyes kurzuselemek érdemjegyeinek súlya arányos a hallgató befektetett idejével (kreditterhelés). A hallgatók akkor érik el a sikeres vizsgát, ha legalább 50%-os (10/20) összpontszámot érnek el.
Ismétlődő ülések
Azok a résztvevők, akik az első értékelési ülésen nem érték el az 50%-os átmenő pontszámot, lehetőséget kapnak arra, hogy részt vegyenek egy ismétlő ülésen.
A program eredménye
Tanulási célok
A Bevezetés a trópusi gyógyászatba című tanulmány elvégzése után képes lesz:
- Ismertesse a főbb trópusi, fertőző és nem fertőző betegségek alapvető orvosbiológiai és klinikai vonatkozásait az ellátás, a megelőzés és a védekezés szempontjából
- Határozza meg a biztonságos vérátömlesztés feltételeit felnőtteknél és gyermekeknél, és értse meg a biztonságos vérbank fontosságát
- Mutassa be a terhesgondozás, a szülés utáni gondozás, az alapvető sürgősségi szülészeti és újszülöttellátás, valamint az átfogó sürgősségi szülészeti ellátás minőségét
- Magyarázza el a terhes nők, újszülöttek és gyermekek speciális egészségügyi problémáit
- Beszélje meg a különleges egészségügyi problémákkal küzdő gyermekek és újszülöttek integrált kezelését, beleértve az alultápláltságot is
- Határozza meg a laboratóriumi diagnosztika sajátos kihívásait alacsony erőforrás-igényű környezetben
A nemzetközi egészségügyi kihívások teljesítése után képes lesz:
1. Az egészségügyi problémák megelőzésével és ellenőrzésével kapcsolatban:
- Egy adott egészségügyi probléma fontosságának és terhének felmérése gyakoriság, súlyosság, egyenlőtlenség, társadalmi-gazdasági költségek és észlelés szempontjából
- Beszélje meg a lakosság egészségét és jólétét befolyásoló különböző kockázati tényezőket és meghatározó tényezőket (ökológiai, genetikai, társadalmi, gazdasági, viselkedési, egészségügyi rendszerhez kapcsolódó)
- Tényeken alapuló és kontextus-specifikus egészségügyi programokat/beavatkozásokat fogalmazzon meg, figyelembe véve a rendelkezésre álló erőforrásokat és az érintettek szempontjait mind stabil, mind vészhelyzeti körülmények között
- A kulcsfontosságú egészségügyi problémák megelőzése és ellenőrzése terén felmerülő végrehajtási kihívások kezelése, különös figyelmet fordítva a szűrésre, megfigyelésre, járványkivizsgálásra, ellenőrzésre és felszámolásra, valamint a vészhelyzeti reagálásokra multiszektorális megközelítések alkalmazásával
2. Az egészségügyi rendszerek irányításáról és politikáiról:
- Értékelje a különféle (helyi) egészségügyi rendszereket a hozzáférés, az ellátás minősége, a szolgáltatások szervezése, a felügyelet, valamint az ágazatközi interfészek és együttműködések szempontjából
- Kritikusan értékelje az egészségügyi rendszerek és egészségügyi politikák válságra való felkészültségét és reagálóképességét a jelenlegi és a felmerülő kihívásokra
- A nemzetközi/globális egészségpolitika és a fejlesztési menetrend (SDG) főbb kérdéseinek megvitatása, beleértve az egészségpolitika szereplőinek szerepét és ügynökségét minden szinten
Mindkét kurzus során olyan általános készségeket fejleszt, mint pl.
- Függetlenül dolgozni
- Keressen információkat megbízható forrásokban
- Mutasson bizonyítékot a kritikus és értékalapú hozzáállásról
- Kommunikáljon és működjön együtt multidiszciplináris és multikulturális környezetben
- Az élethosszig tartó tanulási készségek fejlesztése