
PhD in
PhD szenvedélybeteg: Egészségügyi szakirány Charles University First Faculty of Medicine

Bevezetés
A Ph.D. Az Addiktológia program az addiktológia transzdiszciplináris ismereteit és a szerhasználat és az addiktív viselkedés kockázati környezetének különböző tényezőinek önálló tervezésének és lefolytatásának készségeit foglalja magában – az egyéntől a szakpolitikai szintig. A bizonyítékokon alapuló döntéshozatalhoz való hozzájárulás érdekében a program magja a klinikai munka és a közegészségügyi kutatás, a részvételen alapuló közösségi fókuszban. A program központi eleme a transzdiszciplináris addiktológiai kutatások módszertani útmutatása és támogatása, különös hangsúlyt fektetve a különböző tudományágak kvantitatív és kvalitatív kutatási módszereinek egy közös ismeretelméleti keretbe való kombinálására.
A Károly Egyetem felvételi eljárási kódexének 3. cikke (1) bekezdésének második mondata szerint ezt a képzési programot szakosodás nélkül kínálják.
Belépők
Az ellenőrzési és értékelési kritériumok leírása
A belépés menete:
- minden pályázónak el kell végeznie;
- testület előtti interjú formájában kerül megrendezésre, és célja a hallgató tudományos munkaképességének ellenőrzése az adott területen.
A testület értékeli:
- Motiváció a tanuláshoz Maximális pontszám a teljes tételre – 10 pont
- A hallgatónak be kell mutatnia azokat az indokokat, amelyek miatt a tanulás mellett döntött (maximum 5 pont), ill
- elmondja a testületnek a tanulmányok befejezését követő kilátásait (maximum 5 pont)
- Korábbi szakmai/tudományos tevékenység a területen – a projekt szempontjából releváns korábbi tevékenységek értékelése. Előnyösen a kiadói tevékenységeket kell figyelembe venni:
- IF-es folyóiratban megjelent cikkért – 20 pont
A pályázó első szerzőként a teljes pontszámot, társszerzőként 50 %-ot kap. - a SCOPUS/ERIH adatbázisban szereplő cikkért – 15 pont
A pályázó első szerzőként a teljes pontszámot, társszerzőként 50 %-ot kap. - lektorált folyóiratban megjelent cikkért – 10 pont
A pályázó első szerzőként a teljes pontszámot, társszerzőként 50 %-ot kap. - Tudományos Diákkonferencián vagy más konferencián való aktív jelenlétért – 5 pont
A teljes tétel maximális pontszáma – 20 pont (a pontok nem számítanak össze)
- IF-es folyóiratban megjelent cikkért – 20 pont
- A szakdolgozat minősége és bemutatásának minősége: a hallgatónak be kell nyújtania a szakdolgozat absztraktját – hipotézisét és a projekt megoldási tervét. Mind az előadásokat, mind a testületi tagok kérdéseire adott válaszokat értékelik. A projektet körülbelül 4 szabványoldalas terjedelemben kell benyújtani.
Maximális pontszám a teljes tételre – 20 pont - A téma kapcsolata a tervezett felügyelő oktatói orientációval és kutatási projektjeivel:
- Egyértelműnek kell lennie a javasolt téma összhangjának a témavezető kutatási irányultságával.
- Az egyetemen túli felügyelő oktatói ösztöndíjért – 5 pont,
a témavezető oktatói kutatási irányultságnak való megfelelésért – 5 pont.
Maximális pontszám a teljes tételre – 10 pont
- A projekt pályázó általi bemutatásának módja. Minden pályázó angol nyelven mutatja be projektjét. Maximális pontszám a teljes tételre – 10 pont
- az előadás minősége (0-5 pont);
- választ a testületi tagok kérdéseire (0-5 pont).
A vizsgabizottság minden tagja a fenti kulcsszó szerint pontozza a jelentkezőt.
Egy elnökségi tag maximális pontszáma 70 pont.
Az egyes testületi tagok által adott pontszámokból számítják ki a számtani átlagokat.
A jelentkezők helyezése az így kapott pontszám alapján kerül megállapításra.
A felvételhez szükséges minimális pontszám: 45 pont.
A felvétel feltételei
A doktori képzésbe való felvétel feltétele a mesterképzés sikeres elvégzése.
Ellenőrzési módszer: | felvételi vizsga |
Megerősítés dátuma (felvételi vizsga) | tól: 2022.06.01-ig: 2022.06.07 |
Alternatív időpont (felvételi vizsga) | től: 2022.06.20-ig: 2022.07.01 |
Karrierlehetőségek
Az addiktológia doktori programban végzett átfogó oktatásban részesült, amelynek célja (i) a transzdiszciplináris kutatási kiválóság az addiktológiai kockázati környezet tényezőinek azonosításában, (ii) az addiktológiai klinikai gyakorlatban szerzett fejlett ismeretek és készségek, valamint (iii) az elméleti háttér. közegészségügyi szempontból az addiktológiában. A doktori program végzősei mélyen megértették az addiktológia elméleti, szakpolitikai és beavatkozási következményeit, és transzdiszciplináris perspektívából tanulmányozták az addiktív viselkedést kockázati környezetükben. A tanulmányi program sarokköveinek kombinációja fejlett, transzdiszciplináris addiktológiai ismereteket biztosít a diplomásoknak, valamint készségeket, hogy önállóan tervezzenek és végezzenek tanulmányokat a szerhasználat és az addiktív viselkedés kockázati környezetének különböző tényezőiről – az egyéntől a politikaig. szint. A bizonyítékokon alapuló döntéshozatalhoz való hozzájárulás érdekében a program magja a klinikai és közegészségügyi kutatásban van, részvételen alapuló közösségi fókuszban. A program központi eleme a transzdiszciplináris addiktológiai kutatások módszertani útmutatása és támogatása, különös hangsúlyt fektetve a különböző tudományágak kvantitatív és kvalitatív kutatási módszereinek egy közös ismeretelméleti keretbe való kombinálására.